moje projekty

Lenka Jůnová moderuje

Vážně i nevážně. To je můj hlavní projekt. A jak to vypadá? Postavím se před prekticky jakékoliv publikum a bavím a mluvím a směju se. Říknu to, o co jsem požádána, ale okořením to svou osobností. Jsem profesionál amatér. Miluji, když se lidi smějí a vůbec nejlepší je, když se smějí mně.

 

A co vlastně moderuji? Plesy, večírky, vernisáže, festivaly, koncerty, prostě cokoliv, kde jsou lidi, kterým je třeba něco vtipného naservírovat a předvést, jak z komára udělat velblouda, aneb mám podezření, že jsem v minulém životě byla dvorní šašek.

 

Moderuji projekt e-vernisáž

Projekt e-vernisz je naprosto ojedinělý. Vymyslel ho můj kolega a kamárád malíř Václav Kovář. Ten si všiml, že mnoho šikovných malířů nemá šanci se propagovat skrze zaběhnutý galerijní systém. Vymyslel, jak dát efektivně a velmi přitažlivě šanci všem malířům a výtvarníkům. Točíme rozhovory s výtvarníky o jejich práci, o jejich postojích k malbě, o tom, co tím sledují, kam se jejich práce vyvíjí a jakou má jejich práce smysl. Většinou točíme u nich v ateliéru. Rozhovor sestříháme na nějakou přijatelnou dobu a vyvěsíme ho na portál e-vernisaz vedle jeho nějakých 10 až dvaceti děl v digitální podobě. Rozhovory moderuji já a nesmírně mě to baví. Projekt chceme spustit v říjnu, nejpozději v listopadu. Rozhovory budou vycházet v pravidelný čas, každou neděli večer. Tak nás sledujte!